יום שישי, 7 ביוני 2019

100 דרכים לחזור - המלצת קריאהמעולם לא ביקרתי בהודו, אך נראה שאני חוזרת אליה שוב ושוב דרך הספרים. ככל שאני קוראת יותר, אני מגלה עד כמה הודו מרתקת, ולומדת שהמסע שעוברים בה הוא גם (ואולי בעיקר) מסע פנימי.

לפני מספר חודשים פנה אלי נבו רוזי ושאל אם ארצה לקרוא את ספרו החדש "100 דרכים לחזור". שמחתי מאוד. בכל זאת, לא בכל יום אני מקבלת אימייל מסופר.

את ספרו הראשון "100 דרכים לאבד את עצמך בהודו" כבר קראתי וגם כתבתי על כך בבלוג, לכן הסתקרנתי מאוד לקרוא את ההמשך של הסיפור, של המסע הפנימי וגם לספוג עוד קצת מאווירה מיוחדת של הודו, אפילו אם זה רק דרך המילים.הספר מתחיל בתאריך העשרים ותשעה ביולי, שזהו יום ההולדת שלי. 'כבר התחלה טובה', חשבתי לעצמי וצללתי פנימה.

אחד הדברים האהובים עלי הוא ספרי המשך. יש משהו נעים בחזרה הזאת לעולם שנברא בין דפי הספר. והפעם הזאת הייתה מיוחדת מאוד. ציפיתי לספר מלא הרפתקאות ומצאתי בו הרבה מעבר. לא ארחיב בתיאור העלילה כדי לא לעשות ספויילרים, רק אספר לכם שמדובר בספר רגיש ושנון שכל המטיילים באשר הם יוכלו להזדהות איתו.

שאלתי את נבו אם יסכים לענות על כמה שאלות שסקרנו אותי, לשמחתי הוא הסכים :)

היכן אתה מוצא את הודו בישראל? האם יש מקומות שמזכירים לך את הודו?
ה-'אני מאמין' של 100 דרכים לחזור הוא שהכל אפשרי בהודו, ובסופו של דבר ההבנה שגם בישראל הכל אפשרי, אז כן, הכל אפשרי כאן :)

באילו עוד מקומות בעולם תרצה ללכת לאיבוד או לחזור אליהם?
החלום הבא הוא לכתוב ספר על ברזיל, שבה עוד לא ביקרתי. מקווה שזה יתאפשר בשנה - שנתיים הקרובות.

מאחר ואתה מטייל וגם סופר, הייתי שמחה לקבל ממך המלצת קריאה. האם יש ספר מסע שאהבת במיוחד?
באדולינה זה ספר שהשפיע עליי המון. למרות שרוב הספר מתרחש בישראל, הדמויות שם עוברות מסע ארוך של השלמה והבנה.


תודה לכם שקראתם, ותודה לנבו רוזי ששלח לי את הספר.