יום שבת, 14 באפריל 2018

סיפורי תל אביבלפני מספר שנים עברתי דירה. ארזתי בארגזי קרטון את מעט החפצים שהיו לי, נפרדתי מהשקט, מהשמיים, מהמרפסת הקטנה עם הגפן והבוגנוויליה שצמחו והקיפו אותה מכל עבר. המעבר תוכנן מספר חודשים לפני כן, ועדיין הייתי מופתעת שעשיתי את הצעד הזה. זה היה עתיד שלא צפיתי באף חלום. תמיד הייתי הנערה מהצפון, כמו בשיר של בוב דילן: Girl from the north country.

תהיתי, כיצד תסתדר ילדת הכפר בעיר הגדולה? אל תל אביב הגעתי כמעט מידי יום, היא הייתה סואנת ולא מוכרת והלחיצה אותי. היו לי דעות קודמות עליה, ולא טובות במיוחד. אבל לאט, לאט, החומות שלי החלו להתפורר והיא חדרה ללבי. נאלצתי להודות שתל אביב היא לא רק פיח וצפיפות. שיש גם רחובות שקטים, שיש יופי, שיש הרבה מה לגלות ושהיא מסקרנת אותי מאוד.

באותם שבועות ראשונים, בתחילת הרומן שלי עם תל אביב, רכשתי את הספר שכתבו ערן ודוד גל אור. החלטתי לתת צ'אנס לעיר הלא מוכרת, וכדי לכונן אתה מערכת יחסים הייתי צריכה ללמוד על העבר שלה. וזה מה שעשיתי.

בהתחלה קראתי את הספר כמו רומן אוטוביוגרפי, מכריכה לכריכה. ואחר כך יצאתי לטייל בעקבותיו. בכל פינה היה סיפור מעניין שרצה להתגלות. בהמשך, צירפתי לטיולים חברים ובני משפחה ולמשך כמה שעות הפכתי למדריכת הטיולים שלהם.

אני ממליצה בחום על הספר "תל אביב- מסלולים-אתרים-סיפורים" / מאת: ערן ודוד גל-אור. גם למי שגר בה או מבקר בה באופן תדיר. אתם תופתעו ותשמחו לגלות כל כך הרבה דברים חדשים ומרתקים. 


תודה שקראתם, אשמח אם תספרו לי בתגובות האם אתם אוהבים את תל אביב? האם יש מקום בארץ ובעולם שהפתיע אתכם לטובה? שלמדתם לאהוב?

אם אהבתם את הפוסט הזה, אולי תרצו לקרוא פוסטים נוספים שכתבתי על ספרים:

סיפור ישן

עד הקצה
6 תגובות:

 1. רושמת לי את ההמלצה!!! תודה!!!

  השבמחק
 2. דרך מקסימה להתיידד עם עיר חדשה (במיוחד גדולה ומפחידה כמו תל אביב).

  השבמחק
  תשובות
  1. צודקת. והאם שזאת דרך מקסימה להתייד ולחקור כל עיר, הייתי שמחה לחזור על החוויה. אני חושבת שיש להם ספר גם על ירושלים, אולי הגיע הזמן... :)

   מחק
 3. תל אביב סואנת ורעשנית, שקטה ומיוחדת, אפורה וססגונית
  ובקיצור יש בה הכל. אני אישית אוהבת אותה.
  בהצלחה לך בהמשך :)

  השבמחק
  תשובות
  1. בדיוק מה שכתבת. היום, גם אני אוהבת אותה.

   מחק