יום חמישי, 26 בנובמבר 2015

עד הקצה


בדרך כלל אני משתדלת שלא להיכנס לחנויות ספרים. כלומר, משתדלת עד כמה שאפשר, מה שאומר שאני מבקרת בהן פעם בשבוע – שבועיים במקום פעם ביומיים. אני לא יכולה לראות ספר מעניין ופשוט להשאיר אותו בחנות, בעיה...

כך קרה לי גם עם הספר "עד הקצה" של ניב דרוקר. ספרי מסע הם כמו מלכודות שמחכות לי. מלכודות נעימות, כמובן. אני בכלל לא מתלוננת. אבל מה לעשות, בחיים כמו בחיים, יש פחות מידי שעות ביממה ויותר מידי ספרים, ולכן הם נערמים אצלי במדפים או על יד המיטה בשלבי קריאה שונים, ואפילו קוראת נלהבת שכמוני לא מצליחה לעולם להגיע לתחתית, כי תמיד מתווסף לו ספר חדש.

ולמרות זאת, למרות חיי היום יום העמוסים, התחלתי מיד לקרוא את הספר, כמעט ללא הפסקה (בכל זאת, יש לי עבודה, משפחה, ילד קטן, בלוג...) עד שקראתי את המשפט האחרון. אני לא אוהבת ספוילרים ולכן לא ארחיב בנוגע לעלילה מעבר למה שכתוב בגב הספר, רק אגלה לכם שמדובר בסיפור אמתי על שני בחורים ישראלים, בטיול של אחרי צבא, שיוצאים למסע בג'ונגלים של בוליביה. כבר בתחילת המסע מתברר שהם לא ערוכים כראוי, והמסע בתנאי הג'ונגל הקשים הופך למסע הישרדות.

כפי שבוודאי כבר הבנתם, אני ממליצה על הספר הזה בחום. זה לא רק סיפור מסע והישרדות מרתק, אלא גם מאפשר הצצה אל עולמו המסתורי והמורכב של הג'ונגל וההתמודדות אתו.

אם גם אתם אוהבים לקרוא ולטייל, בוודאי תמצאו עניין בפוסטים הבאים:חנויות ספרים בלונדון שכדאי להכיר

סיפורי תל אביב

הודו - המלצות קריאה

מגלים עולם - המלצות לספרי ילדים


התמונה בראש הרשומה - מכאן.3 תגובות:

  1. זה מסוג הספרים שהייתי נלחצת לקרוא....אבל טוב שיש אותך שמספרת עליהם.

    השבמחק
  2. ליען, תודה על ההמלצה. אני לא זוכרת מתי קראתי לאחרונה ספר מסע. ישנם הספרים של משה גלעד, כבר ותיקים למדי, שבהם ערך סיפורי מסע קצרים של כותבים רבים. את בטח מכירה. אני חושבת על מסעו של הזקן בן המאה שקפץ מהחלון, שזה מסע בשוודיה ובעולם וגם מסע בזמן. גם אותו בטח קראת. קשה אתך :)

    השבמחק
  3. תודה על ההמלצה! מזכיר לי את בחזרה מטואיצ'י של יוסי גינסברג שקראתי לפני עידן ועידנים

    השבמחק