יום ראשון, 22 בנובמבר 2015

אהבה ממבט ראשוןקשה שלא לחשוב על פריז, אחרי אירועי הטרור האחרונים. כבר שנתיים (בערך) שאני מנסה לשכנע את אחותי לטוס איתי לפריז. היא תמיד מסרבת בטענה שפריז נראית לה כמקום לא בטוח, אנטישמי. אני, כמובן, ניסיתי לשכנע אותה שזו העיר הכי יפה בעולם, ושהטיול ברחובות (היפים) לא מאיים כלל. אחרי מה שקרה שבוע שעבר, נראה לי שהיא תעמוד בסירובה אף יותר.

לפריז הגעתי לראשונה לפני כמה שנים במסגרת ששילבה "business and pleasure" . נחתנו מוקדם מאוד בבוקר, אחרי טיסת לילה במטוס קטן וצפוף. מזלי לא שיחק לי ואף ישבתי במושב אמצעי (הו, הזוועה...). יש אנשים שירגישו עייפים ומרוטים (ובצדק). אבל אני, כשראיתי את פריז מתעוררת לחיים, התעוררתי גם אני יחד אתה. התעוררתי והתאהבתי.

כשהיום החשיך, והערב ירד, עדיין  לא יכולתי לעצור. הייתי עייפה, כמובן, אבל משהו בער בי, ולא יכולתי סתם כך לעצור וללכת לישון. אז קמתי מהמיטה (המפנקת), התלבשתי ויצאתי לתור את רחובות פריז גם בלילה. הגעתי למסעדה קטנה, התיישבתי על יד שולחן קטן ועגול, והזמנתי כוס יין אדום. ולמשך שעה קלה הרגשתי פריזאית. 

את שאר הימים באותו הביקור, העברתי בטיול ברחובות היפים ובמוקדי התיירות החשובים. ואז הבנתי סוף סוף מה שאמרה לי פעם חברה, שהייתה חודש בפריז וזה לא הספיק לה לכל מה שרצתה לעשות ולראות ולטעום.

# טיפ ממני #  לקריאה נוספת לפני נסיעה לפריז:

אם אתם מתכננים לבקר בפריז בקרוב, או סתם מאוהבים בעיר, כמוני, כדאי לכם לעקוב אחר שלושת האנשים הבאים והבלוגים/ כתבות/ אתרים שלהם:

1. יפה עירון קוץ - כותבת ומצלמת את פריז מהזווית הקולינרית. למעבר לעמוד הפייסבוק שלה לחצו כאן.
2. הבלוג המקסים "פרנקופילים אנונימיים". למעבר לבלוג לחצו כאן.
3.  Paris Chez Sharon, בלוג מתוק באמת. הכותבת, שרון, הנה קונדיטורית המתגוררת בפריז והיא גם מעבירה סיורים מתוקים בפטיסרי ומעדניות שוות. למעבר לבלוג לחצו כאן.אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה