יום חמישי, 12 בנובמבר 2015

סיורים (כמעט) בחינםתקראו לי חנונית, אבל אני לא חושבת שיש דבר מעניין יותר מלטייל במקום חדש ולדעת את ההיסטוריה שלו. היסטוריה לא חייבת להיות משעממת, להפך, היא דווקא  מתובלת בסיפורים פיקנטיים. לעתים הם מרגשים, לעתים הם מצמררים, אבל מה שבטוח, הם תמיד מלאי עניין וגם ערך מוסף לטיול.


סיורים לא חייבים להיות משמעממים - סיור מומחז, לקטנים ולגדולים, במצודת לונדון


נכון, אפשר לטייל בעולם בלי לחשוב על העבר. אפשר פשוט ליהנות מן הנופים, האווירה והאנשים. אפשר ליהנות מהאוכל והחנויות. אפשר לעשות כל זאת מבלי ללמוד על המקום אליו נוסעים ומבלי לדעת מה התרחש שם בעבר, ועדיין לחזור עמוסים בחוויות נהדרות. אפשר.  באמת שאפשר. הרבה אנשים מטיילים כך ולא מרגישים שחסר להם דבר. אבל אחרי שנחשפים לרבדים הבלתי גלויים של העיר או המקום, אחרי שנחשפים לסיפורים שמאחורי האבנים והרחובות, אחרי שנחשפים לאנשים שהשאירו את חותמם, אז הכול נראה לפתע שונה. כאילו הוסיפו צבע לתמונה בשחור לבן.

אני זוכרת במיוחד יום גשום מאוד בלונדון. זה דווקא היה בחודש יולי, שמש יוקדת בארץ, ובלונדון מזג האוויר התנהג כמו נובמבר. היה קר, וממטרים כבדים ללא הפסקה. חיפשתי להסתתר קצת מהגשם, והגעתי למוזיאון של לונדון Museum of London. לא תכננתי לבקר שם מלכתחילה. נראה לי כמו מקום כבד מדי, משעמם. לשמחתי הרבה, התבדיתי במהרה. היה מרתק. כל כך מרתק שביליתי שם כמה שעות. ופתאום לונדון נראתה לי אחרת. מעניינת יותר. הרגשתי קשורה יותר למקום. והתחושה הזו המשיכה ללוות אותי בכל מקום, בכל פעם שהחלטתי להסתכל קצת יותר לעומק, להביט אל העבר.

אחת הדרכים הכי קלילות ללמוד מעט על מקום חדש, היא להשתתף בסיור מודרך. בדרך כלל הם לא ארוכים מידי או מחייבים מידי ( כ- שעתיים וחצי עד שלוש שעות בממוצע, תלוי בסיור). הם בדיוק מה שדרוש כדי להרחיב אופקים במעט. והכי חשוב, לא כל הסיורים מתמקדים ברקע ההיסטורי בלבד. יש סיורים קולינריים, יש סיורים אמנותיים, יש סיורים הכוללים אמנות רחוב וגרפיטי. יש סיורים בעקבות ספרים וסרטים. בקיצור, יש משהו מתאים לכל אחד.

# טיפ ממני # סיורים בחינם


לקראת נסיעה, חפשו בגוגל את שם היעד + צמד המילים:  free tour. ישנם סיורים רבים המוצעים בחינם (כמעט). למה כמעט? כי שכר המדריך מבוסס על טיפים. אתם מגיעים לנקודת המפגש, מצטרפים לסיור, ובסופו אתם משלמים כטוב לבכם.

סיור אלטרנטיבי בברלין , משולב ביצירות אמנות רחוב, בגרפיטי ובסיפורים שמאחוריהם


3 תגובות:

 1. ממליצה בחום על חברת neweurope שעורכת סיורים בחינם בהרבה מקומות באירופה. הייתי בסיור בלונדון ובברלין והיה מצוין. המדריכים מקצועיים ומשעשעים, הסיור לא מעייף יותר מידי ומאוד מעניין.

  השבמחק
  תשובות
  1. סיגל, תודה על תגובתך ועל ההמלצה! נראה שהסיורים שלהם באמת מעניינים.

   מחק
  2. תגובה זו הוסרה על ידי המחבר.

   מחק