יום חמישי, 22 באוקטובר 2015

הטיפ הכי טוב שאוכל לתת לכם
התלבטתי מאוד על מה לכתוב בפוסט השני,יש לי כל כך הרבה עצות ורעיונות בנושאים שונים וקשה להחליט במה להתחיל. לכתוב קודם על טיסות? על בתי מלון? על מסלולים? על חוויות? בחו"ל, בארץ? באמת שהיה לי קשה לבחור. 


לבסוף החלטתי לחלוק אתכם את הטיפ הכי טוב שאוכל לתת לכם, שקשור לכל פרמטר בנסיעה. מוכנים? בבקשה:


הטיפ הכי טוב שאוכל לתת לכם הוא :לבדוק.
מה לבדוק? את ההזמנה שלכם! לבדוק פעמיים ושלוש ואף יותר.

שמתי לב שדווקא את הפעולה הזו, שהיא הפשוטה ביותר בתכנון והזמנת נסיעה, אנשים כמעט אף פעם לא מבצעים. אולי זה בגלל שכל כך הרבה זמן, אנרגיה ומחשבה מושקעים בתכנון הנסיעה. בהשוואת מחירים, בהתלבטויות, בהחלטות, עד שכאשר הכול תם ונשלם אתם פשוט נושמים לרווחה ולא טורחים לעבור שוב על כל הפרטים מההתחלה.

למה זה כל כך חשוב? כי אתם עלולים לטעות, או לשכוח משהו. וזה לא נעים לגלות טעויות ברגע האחרון.

איך עושים את זה? ראשית מפנים זמן בו אתם יכולים לשבת בנחת ולעבור על כל הפרטים בלי לחץ וללא הפרעות. רצוי לעשות זאת ביום ההזמנה עצמה.

אחרי שפיניתם לעצמכם זמן, אתם מתיישבים מול המחשב ובודקים שכנגד כל דבר שהזמנתם קבלתם שובר או אישור הזמנה, ושכנגד הזמנת הטיסה קבלתם כרטיס טיסה. אם לא קבלתם- פנו לסוכן הנסיעות או לאתר ממנו הזמנתם. כדאי גן לבדוק בספאם ובתיקיית 'קידום מכירות'. לפעמים הספק לא מנפיק שובר או כרטיס טיסה באופן מידי, במקרה כזה בקשו מהסוכן שישלח לכם את סיכום ההזמנה. שיהיה לכם משהו ביד. אם עשיתם הזמנה באינטרנט, וודאו שיש לכם מספר הזמנה ושקבלתם אישור במייל. אני גם ממליצה לעשות תיקייה מיוחדת במייל ולשמור בה כל דבר שקשור לנסיעה. 

אז אחרי שיש בידיכם את כל הכרטיסים, השוברים והסיכומים, הגיע הזמן לבדוק אותם. לבדוק שכרטיס הטיסה הוא על שמכם לפי הדרכון (בדיוק), לבדוק תאריך, שעת טיסה, מוצא ויעד. גם בהלוך וגם בחזור. 

את אותם הדברים כדאי לבדוק גם בשוברים להזמנות השונות, כמו רכב או מלון. שובר למלון, למשל, יש לבדוק באותו האופן: שם המלון, שם האורחים, תאריכים, בסיס אירוח. כך גם עם שובר רכב או כל דבר אחר שהזמנתם. בשובר רכב יש לשים לב לדברים הכלולים בהזמנה, כמו נהג נוסף, ביטוח וכדומה.

ולסיום, יש לבדוק את הדרכון, שהוא תקין, זמין ובתוקף לחצי שנה לפחות מיום הנסיעה.

אני מקווה שהטיפ הקטן שלי יהיה מועיל עבורכם
ושתבלו בנעימים בכל מקום אליו אתם נוסעים!

אולי יעניין אותך לקרוא פוסטים נוספים בנושא תכנון הטיול:
מתי כדאי להתחיל לתכנן את החופשה הבאה?
10 כללי בטיחות בעת טיול בחו"ל
8 הטעויות הנפוצות ביותר שמטיילים עושים וכיצד להימנע מהןPhoto by John Matychuck on Unsplash

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה